top of page

Hakkımızda

1980'li yıllara kadar Türkiye ticaretinin kalbi İstanbul Tahtakale de alım-satım-ithalat işleriyle uğraşan geniş bir ailenin 3. nesil mensupları tarafından oluşturulan MARMARA ELEKTRİK ELEKTRONİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. zaman içerisinde tecrübelerini daha da geliştirerek 1985 yılından itibaren ülkemize istihdam ve katma değer sağlamak üzere Küçük Elektrikli ev aletleri sektöründe imalat faaliyetlerine başlamıştır.

Firmamız gelişen zamanlarda tamamı kendi adımıza patent tescilli Jackson, Johnson, Ametek markalarımızla çeşitli ürünler imal ederek gerek ülkemiz gerekse yurtdışına satış amacıyla üretimler gerçekleştirmiştir.

Diğer taraftan kaliteden asla ödün vermeden hızlı üretim imkanlarına kavuşmanın bir sonucu olarak ülkemizdeki saygın firmalarla sözleşmeler imzalayarak firmaların kendi adlarına tescilli olan markalarıyla fason üretimler yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

2000 li yılların başında Otel ve Islak Hacim Ekipmanları, genel mekanlarda kullanılan ihtiyaç ve tüketim malzemeleri konularında kalıp ve üretim yatırımları yapan firmamız kısa sürede üretime geçmiş başarıyla sonuçlanmış ürünlerini pazara sunmuştur. Ürünlerimiz ticaretin olduğu her yerde satılmakta ve tüketimin olduğu her yerde kullanılabilmektedir. 2010 lu yıllarda firmamız yeni atılımlara girerek kendi alanındaki ürün yelpazesine yeni çeşitler eklemiş ve eklemeye devam etmektedir. Firmamız ilk kurulduğu 1985 yıllarında kendi adına tescil ettireceği markalar ararken o zamanki ortamda tüketiciler tarafından yabancı menşeli markalara ülke olarak özenti olduğundan Jackson, Johnson, Ametek markaları adlarına isim tescilleri yapılmış olup günümüze geldiğimizde ise Yerli Mala yani Türk Malına karşı ilgi daha büyüdüğünden Cansın, Wigo, MegaFön, MaxiFön, KuaFön, ProFön, MidiFön, MiniFön markaları adlarına yeni isimler ile marka tescilleri bünyemize eklenmiştir.

Üretim ve satış konuları ayrı branşlar olduğundan her iki alanda daha başarılı olabilmek için yeni bir firma kurulmuş olup satış üretimden ayrılarak yeni kurulan bu firmada Pazarlama ve Satış konularında faaliyet göstermektedir. Marmara Elektrik Elektronik San.ve Tic. Ltd. Şti. imalat ağırlıklı olup ürettiği malzemeleri Marmara Islak Hacim Ekipmanları ve Elektrikli Ev Aletleri Pazarlama Ltd. Şti.'ne satmaktadır. Böylelikle üretim ve satış konularında firmalar daha profesyonelce yönetilmektedir.

Gelişen zaman içerisinde perakende ve toplu satışlar için e-ticaret sistemine de adım atılarak 2012 yılı ortalarında Marmara Sanal Mağaza'yı aktifleştiren firmamız www.marmara724.com adresinden tüketicilere daha rahat perakende satışlar yapmaktadır. E-Ticaret sisteminde kendini geliştiren firmamız gelen yoğun talepler doğrultusunda trendyol.com, hepsiburada.com, n11.com gibi Online Pazaryeri sitelerinde de satışlar yapmaktadır.

Ürünlerimiz Kozmetik, Itriyat, Elektrikli ev aletleri, hediyelik eşya, hırdavat, nalbur, dayanıklı tüketim araçları satıcıları, market, ıslak hacim ekipmanları satıcıları, medikal ürün satıcıları, promosyoncular, çok uluslu ve Yerel zincir mağazalar da satılmakta, otel, motel restaurant, fuar, hastahane, okul, spor kompleksleri, akaryakıt istasyonları ve daha bir çok ıslak hacimlerde kullanılmaktadır.

Müşteri memnuniyeti en öncelikli hedefimizdir. Firmamız doğabilecek sorunlara karşı her zaman müşterilerini memnun etmeyi taahhüt etmektedir. Firmamız kalitesinden, dürüstlüğünden ve hizmetlerinden ödün vermeden çeşitlerini arttırmaya, sayısal büyümeye, üretim ve ticaret hayatında sektörünün zirvesine doğru ilerlemeye her zaman adaydır.

İş ortaklarımıza, Tedarikçilerimize, Sanayicilerimize, Personelimize, Müşterilerimize ve ürünlerimizi tercih eden tüm Tüketicilerimize şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarız.

bottom of page